Váš košík je
prázdný

Archivy

Přináším super rozhovor s Renčou z Respekt kosmetiky!

Renčo vím, že dlouhou dobu vyrábíš přírodní kosmetiku pod hlavičkou Respekt kosmetika a hlavně masti. Nedávno jsi také začala masírovat. Jak to začalo?

Myslím si, že je zbytečné vyrábět kosmetiku s chemickými přísadami a aby kvůli tomu navíc trpěla zvířata v laboratořích. Kosmetiku dělám deset let a vlastně pořád se učím. Vyrábím krémy, pomády na rty, pleťové vody, oleje, parfémované vody, deodoranty, teď si trochu hraji i s dekorativní kosmetikou. Zhruba před rokem jsme začala masírovat a přijde mi, že v tom můžu propojit všechno, co umím. Bylinky, zájem o psychosomatiku, osobní rozvoj.

Jakému druhu nebo druhům masáže se věnuješ?

Dělám rekondiční a sportovní masáž – záda, šíje, ruce, nohy, hrudník a břicho. Potom Breussovu, to je jemná energetická masáž zad a páteře, která výrazně uvolňuje tělesné i psychické blokády. Dále masáž obličeje lávovými kameny, která hloubkově detoxikuje, regeneruje a napíná pokožku,uvolňuje svaly, zajišťuje lymfatickou drenáž podkoží a celkově harmonizuje a uzemňuje. Medovou masáž, ta detoxikuje, odstraňuje únavu, povzbuzuje imunitu a působí protizánětlivě, pomáhá při celulitidě a revmatismu, uvolňuje kůži a podkoží a také reiki, které zvyšuje energii, zmírňuje bolest a umožňuje hlubokou relaxaci
.

Mícháš si oleje či potřeby na masáže sama?

Olejové směsi si připravuji sama, do základního slunečnicového a olivového oleje si nakládám bylinky nebo do něj přidám silice. Na bolesti svalů se hodí eukalyptus, smrk, zázvor, bobkový list, kafr, borovice, levandule, majoránka, dobromysl, pepř, máta, nové koření, rozmarýna, tymián a grep. Na svalové křeče jasmín a cypřiš, na ztuhlé svaly skořice, citronela, majoránka, mandarinka a nové koření, na natržení a natažení svalu zázvor, třezalka a majoránka. Vlastně hodně bylinek, které se běžně používají také v kuchyni.

Co vše využíváš při masáži??

Pokud si klient chce povídat, většinou přijdeme na nějaké starosti, které má a já se mu nenásilně snažím poradit ze svých zkušeností. Nechci nikomu udělovat rady a tvrdit, že mám pravdu, spíš používám alternativní pohledy a ať si o tom klient udělá svůj obrázek. Zaujaly mně teď také léčivé kameny, které se dají použít na bolesti zad a ráda pouštím relaxační hudbu, šumění moře nebo zvuky džungle.

Máš nějaké tipy pro maséry a masérky, jak „vylepšit“ masáž pomocí bylinek či olejů?

Péče o tělo a duši spolu úzce souvisí a vůně silic a jejich aromaterapeutické účinky mohou příjemně naladit, takže ráda zapojuji i aroma lampičku. Deprese mírní bazalka, ylang ylang, citronela, smrk, grep, jasmín, kafr, levandule, limeta, růže, majoránka, mandarinka, meduňka, mimoza, neroli, pomeranč, pačuli, palmarosa, mateřídouška, růže, rozmarýna, santal, řebříček, tymián, vanilka, cedr a citron. Na podrážděnost působí levandule, osvěžuje kafr, pomeranč, rozmarýn a citron.
Také se dají používat na zatuhlá místa nahřáté pytlíčky se suchými peckami nebo silikonové baňky na větší prokrvení.


Dle čeho vybíráš olej a esenci pro klienta?

Klienti se sami nezajímají, čím je masíruji. Informuji je o tom, že si oleje připravuji sama a nabídnu jim několik směsí, které mám připravené, třeba mandarinku s libavkou nebo palmarosu se smrkem. Mám také připravený základní olej, do kterého si klient může vybrat jakoukoliv silici. Zkontroluji možné nežádoucí účinky, protože spousta bylinek se nesmí používat třeba při nízkém tlaku, epilepsii nebo v těhotenství.

Nějaký konkrétní recept?

Teď jsem si právě připravila směs nového koření, bobkového listu a oregana, taková kuchyňská:-)
Do základního oleje si stačí naložit bylinky a pak zatepla nebo zastudena macerovat, scedit a olej je hotový.

Moje poznámka: bylinky a koření nechte macerovat v oleji ideálně 3 týdny!

U Renči jsme na masáži byla a bylo to super! Brzy snad vyplodím další článek tipů k masážím:)