Váš košík je
prázdný

Archivy

Pro pokročilé

Hodně z vás mi psalo, že byste potřebovali tip na lehký krém na léto, protože oleje i másla jsou v tomto období zbytečně hutné.

Připravila jsem tedy tento recept, který patří k mým oblíbeným. Na jednom kurzu výroby kosmetiky jsme si ho s holkama umíchaly a myslím, že měl velký úspěch. Je jednoduchý na výrobu, rychle se vsakuje a silně hydratuje pleť.

 

Nejdřív si připravíme aloe vera gel – v glycerinu rozmícháme xanthanovou gumu do kašičky, do ní postupně vmícháme aloe vera šťávu. Během pár minut se nám vytvoří gel. Další informace k domácí výrobě gelu jsme sepsaly tady.

Do mističky si dáme aloe vera gel a základový olej. Společně musíme delší dobu promíchávat, než se obě ingredience spojí. Když se podíváte zblízka, tak krém má malé „jikry“ – což je známka toho, že se ještě nespojil. Když je krém domíchaný, tak se směs zabarví do mléčna.

Chvíli směs mícháme a poté přidáme esenciální oleje a extrakt z grepových jader.

Na promíchávání doporučuji použít metličku nebo plochou lžičku. Může to trvat delší dobu, než se nám povede kompletně olej a aloe promísit.

Přidáme špetku micy, která krásně prozáří tvář, a krém je hotový :).

Jako základový olej zvolte ten, který máte po ruce, můžete je i namíchat. Já na léto volím ideálně kombinaci malinového oleje (silné antioxidační účinky) a jojoby (chrání pleť).

Esence také můžete namíchat dle své chuti, ale dejte pozor na ty, které se v létě používat nesmí a které jsou naopak ideální 🙂

Já jsem si zvolila ochlazující a jemně kořeněnou mátu luční (divoká máta) v kombinaci s heřmánkem, který má hojivé účinky a krásnou vůni.

 

JUDITY TIP: před nanesením si obličej osvěžte hydrolátem z levandule 🙂

Prohlédnout workshop

Workshop: Úvod do výroby domácí a přírodní kosmetiky s Judit

Pořádáme workshopy, kde Vás naučíme spoustu praktických návodů, jak si vyrobit vlastní domácí kosmetiku.