Váš košík je
prázdný

Archivy

Cyklus praktických zážitkových workshopů vykuřování. Čtyři setkání v průběhu roku, kdy se na vlně vůní sladíme s aktuálním obdobím cyklu přírody. Jaro, léto, podzim, zima.

Připomeneme si tradiční svátky i rituály spojené s rostlinami. A to hlavně prostřednictvím vykuřovadel a jejich působení na naše tělo, duši či prostor kolem nás.

Zkusíme vytvořit speciální sváteční směs pro dané období a tu si také každý odnese domů s sebou. Součástí workshopů je testování vybraných druhů vykuřovadel „na vlastní nos“, konkrétní ukázky, jak s nimi pracovat včetně různých „vychytávek“. Každá účastník dostane písemné materiály pro vlastní praxi.

Žijeme v multikulturním a propojeném světě, takže nezůstane jenom u místních rostlin, ale budeme i cestovat za vykuřovadly různých zemí a světadílů. Vždy si však řekneme, co se v nadcházejícím období dá sbírat v českých luzích a hájích i jak toho využít ku prospěchu.

 

Přihlásit se můžete na jednotlivé workshopy a nebo rovnou na celý roční cyklus – za zvýhodněnou cenu 2800 a ušetřit tak 400 korun. V tom případě to připište do poznámky v přihlášce.

 

11. 6. – Léto na vlně vonných dýmů

Léto je časem radosti a plodů. Dobou, kdy se my i Příroda vyhříváme, zrajeme a užíváme si. Oslavuje se síla lásky, mateřství a plodnosti. Zpracovávaly se plody léta.

Svátky a rituály se týkaly hlavně začátku a konce sklizní. Připomeneme si mariánský svátek svěcení bylin v srpnu. Jak o těchto událostech využívali sílu rostlin naši předci? Čím a jak vykuřovali? A proč to vlastně dělali? No a co my s tím dneska? K odpovědím nejen na tyto otázky se „pročicháme“ během kurzu. A odnesete si svou vlastní vykuřovací směs.

 

17. 9. – Podzim na vlně vonných dýmů

Podzim je časem ukládání a třídění. Dobou přechodu mezi plodným létem a klidnou zimou. Rekapitulujeme, co jsme se naučili, případně znalosti doplňujeme a srovnáváme. Zpracovávaly se plody léta a jako zásoby se ukládaly na zimu, podobně jako získaná moudrost.

Svátky a rituály patřily spojení s předky a jejich uctění. Příroda se pomalu ukládá ke spánku. Jak o těchto událostech využívali sílu rostlin naši předci? Čím a jak vykuřovali? A proč to vlastně dělali? No a co my s tím dneska? K odpovědím nejen na tyto otázky se „pročicháme“ během kurzu. A odnesete si svou vlastní vykuřovací směs.

 

2. 12. – Zima na vlně vonných dýmů

Zimní čas je ideální dobou pro vykuřování. Bylo tomu tak kdysi, je tomu tak i dnes. A my se k tradičním kouřovým rituálům můžeme vrátit. Mají totiž své opodstatnění, které v mnoha případech dokládá i současná věda. Zimní vůně nekončí františkem a purpurou, byť ty jsou ve své pravé a přírodní podobě základem…

Advent, zimní slunovrat, Vánoce, 12 kouřových nocí, Tři králové, Hromnice… Jak o těchto událostech využívali sílu rostlin naši předci? Čím a jak vykuřovali? A proč to vlastě dělali? No a co my s tím dneska? K odpovědím nejen na tyto otázky se „pročicháme“ během kurzu. A odnesete si svou vlastní vykuřovací směs.

 

19. 3. 2020 – Jaro na vlně vonných dýmů

Jaro je časem doplnění energie a očisty. Dobou, kdy Příroda nabírá obrátky v růstu a rozkvětu. Jarní svátky a rituály oslavují konec zimy a znovuzrození života. Pojďme společně využít této silné energie.

Velikonoce, Svatojakubská noc a 1. máj, Letnice, Svatojánská noc… Jak o těchto událostech využívali sílu rostlin naši předci? Čím a jak vykuřovali? A proč to vlastně dělali? No a co my s tím dneska? K odpovědím nejen na tyto otázky se „pročicháme“ během kurzu. A odnesete si svou vlastní vykuřovací směs.

 

9. 6. 2020 – Léto na vlně vonných dýmů

Léto je časem radosti a plodů. Dobou, kdy se my i Příroda vyhříváme, zrajeme a užíváme si. Oslavuje se síla lásky, mateřství a plodnosti. Zpracovávaly se plody léta.

Svátky a rituály se týkaly hlavně začátku a konce sklizní. Připomeneme si mariánský svátek svěcení bylin v srpnu. Jak o těchto událostech využívali sílu rostlin naši předci? Čím a jak vykuřovali? A proč to vlastně dělali? No a co my s tím dneska? K odpovědím nejen na tyto otázky se „pročicháme“ během kurzu. A odnesete si svou vlastní vykuřovací směs.

 

 

Přihlásit se můžete na jednotlivé workshopy a nebo rovnou na celý roční cyklus – za zvýhodněnou cenu 2800 a ušetřit tak 400 korun. A je jedno, kterým obdobím začnete. V tom případě to připište do poznámky v přihlášce.

 

Na tento kurz můžete taky zakoupit poukaz. Pokud máte zájem o poukaz už na konkrétní termín, prosíme, uveďte ho do poznámky objednávkového formuláře. Případně nás kontaktujte na kurzy@kosmetikahrou.cz. Na tomto emaile nás zastihnete taky v případě, že máte jakékoliv další dotazy.

Dostali jste poukaz na tento kurz a chcete si rezervovat termín? Napište nám na kurzy@kosmetikahrou.cz.

 

Kdo cyklus vede?

Kateřina Polívková, aromaterapeutka, masérka, lektorka voňavých kurzů

O Katce: „Skrze vůně vnímám svět. Vždy mě fascinovaly. Až jsem dospěla ke studiu a praktikování vykuřování a aromaterapie. Příroda přirozeně voní. A mě moc baví tenhle aromatický vesmír odkrývat i ostatním. Třeba na workshopech vykuřování či aromaterapie nebo při míchaní osobních vůní na míru. A neustále se učím, od života i od přírody. Absolvovala jsem Institut aromaterapie, věnuju se aroma masážím, vůně jsou prostě okolo mne neustále.

Moc ráda své zkušenosti a poznatky předávám dál. Každý kurz je obohacením, každé setkání se zájemci o vůně je poučením i pro mě.“

 

Víc o Katce můžete přečíst v jejím profilu.

Přečíst si můžete taky řadu jejích článků, třeba…

Není šalvěj jako šalvěj, bílá šalvěj čistí, lékařská léčí, zářivá zdobí

Svátky na obzoru? Zlatý začátek sklízení a zemitá podzimní rovnodennost

Cedrem, cypřišem, jalovcem, tak by mohly vonět Dušičky a Slunovrat

 

Poslechněte si sváteční povídání o vykuřovadlech s Katkou pro Radio Petrov tady a tady.

 

 

Reference účastníků workshopu

Nápaditý a inspirativní kurz. Už se těším domů, jak to všechno zapálím.

 

Skvělý workshop o vykuřování i s vykuřováním. Díky za supr informace!

 

Jeden z nejlepších kurzů za poslední dobu. Díky.

 

Kurz splnil očekávání a budu doporučovat. Těším se na domácí vykuřování. Děkuji

 

Vše srozumitelné, podnětné i inspirativní. Děkuji.

Účastnice kurzu Základy domácího vykuřování