Váš košík je
prázdný

Archivy

Začíná nám krásný seriál s Julií Clark o esenciálních olejích a jejich použití do kosmetiky, na léčení i v domácnosti! A jako první si představíme skvělý esenciální olej na léto – eukalypt:)

Eukalyptus globulus (Eucalyptus globolus)

Eucalyptus globulus má čerstvou, pronikavou vůni. Obsahuje vysoké procento eucalyptolu, Je původem z Austrálie, nicméně roste také v Brazílii, v Číně, na Korzice a v Ekvádoru.

Použití:

 

  • Rány

 

 

– díky antiseptickým vlastnostem se hodí k hojení rán, popálenin a odřenin. Je také účinným balzámem na bodnutí hmyzem a žihadla.

 

  • Dýchací problémy

 

 

– je účinný pro léčení řady respiračních problémů, včetně rýmy, kašle, bolesti v krku, astma, nosní kongesce, bronchitidy a zánětu vedlejších nosních dutin.

 

  • Duševní vyčerpání

 

 

– velmi oblíbený, protože má chladivý a osvěžující účinek

 

  • Bolest svalů

 

 

– zklidňuje bolavé svaly

 

  • Péče o zuby

 

 

– je velmi účinný proti zubnímu plaku, zánětu dásní a jiných zubních infekcí díky svým dezinfekčním vlastnostem

 

  • Střevní bakterie

 

 

– často se používá pro odstranění bakterií ve střevě

 

  • Péče o pleť

 

 

– je často aplikován lokálně k léčbě kožních infekcí

 

  • Horečka

 

 

– používá se také k léčbě horečky a snížení tělesné teploty. To je důvod, proč jedno z běžných jmen eukalyptového oleje je „horečka olej“.

 

  • Mýdla

 

 

– často se používá v mýdlech, pracích a čisticích prostředků. Díky své příjemné vůni a antibakteriálním, antiseptickým a antimikrobiálním účinkům.

Dr. Mama J

– Eucalyptus Globolus není vhodný pro deti do 12 let, pretože obsahuje vysoké procento eucalyptolu. Doporučujem ho používať difúzne alebo vmasírovat na Vita Flex body.

Skusenosti s Eucalyptem globolus.

JulieOlejíček rada používám pro svůj letní osvěžující drink. Do sklenice vody přidám kapičku olejíku a svěží dech je zaručen. Rádi ho používáme při kašli, vmasírujeme si kapičku na hruď a inhalujeme ho primo z dlaní. Pro osvěžení bytu ho dáváme do difuzéru.

Judita Eukalypt dávám do aromalampičky hlavně když máme rýmu, aby se nám dobře dýchalo. Také patří mezi mé oblíbené letní esence. Mrkni na 6 nej esencí na léto!.

Mrkněte na další recepty s eukalyptem:
dezinfekční sprej do domácnosti
kostka proti hmyzákům
sprej na vlasy
kuličkový deodorant
aviváž na praní

Zdroj:

Essential Oils – by Essential science publishing https://www.organicfacts.net/health-benefits/essential-oils/health-benef…