Váš košík je
prázdný

Archivy

Levandule

V současné době je levandule nejvíce používáný esenciální olej na světě. Starověké texty nám říkají, že levandulový éterický olej byl používán pro lékařské a náboženské účely více než 2500 let.
Esenciální olej levandule má čerstvé, sladké, květinové, bylinné aroma, které je uklidňující a osvěžující. Je skvělý pro relaxaci a zklidnění před usnutím, zároveň má vyvažující vlastnosti, které mohou zvýšit vytrvalost a energii. Levandulový olej je také velmi žádaný pro péči o pokožku.

Použití:

  • Na uklidnění

 

– Antioxidační složky levandule mohou ovlivnit endokrinní systém těla ke snížení hladiny stresových hormonů v těle. Tradičně se levandule používá k léčbě neurologických problémů, jako jsou migrény, stres, úzkost a deprese. Vmasírujte olej do zadní části krku nebo na chodidla pro zklidnění.

  • Apnoe (poruchy spánku)

 

– Pokud máte pravidelné potíže se spánkem, levandule vám pomůže. Vetřete pár kapek levandulového esenciálního oleje na ruce, chodidla nebo si kápnete kapičku na polštář.

  • Péče o pleť

 

– Díky svým antiseptickým vlastnostem, je levandule vhodná pro problematickou pleť i proti vráskám. Používá se pro zklidnění a čištění běžných říznutí, škrábanců a podráždění kůže jako např. při popáleninách. Hodí se i na hojení jízev.

  • Zdravé vlasy

 

– Pokud trpíte vypadáváním vlasů nebo máte problémy s vlasy, na kvalitu a zdraví vašich vlasů má levandule blahodární vliv. Doporučuje se přidat pár kapek do šamponu.

  • Přírodní parfém

 

– Chcete vonět bez použití toxických parfémů? Levandulový olej je skvělá vůně pro ženy a také pro muže. Můžete buď zkusit čistý olej přímo na kůži, nebo si můžete zředit olej s vodou pro jemnější vůni.

Dr. Mama Julia

Levandule je jedním z nejjemnějších éterických olejů, a proto je vhodná už pro miminka od 3 měsíců.
Masáže: Jak dítě i maminka se mohou těšit z relaxační levandulové masáže. Zkuste smíchat několik kapek esenciálního oleje se sladkým mandlovým olejem.

Lázně: Koupel s levandulí je další skvělý způsob, jak relaxovat. Přidejte několik kapek levandulového esenciálního oleje do vodní lázně. Pro miminko použijte jen dvě nebo tři kapky; pro mámu, pět – deset kapek.

Praní: Přidejte několik kapek levandulového esenciálního oleje do prádla (včetně prostěradla), a to nejen pro aromaterapeutické vlastnosti, ale také pro jemnou a čistou vůní.

Krém na opruzeniny: Přidejte kapku nebo dvě levandulového oleje do krému. Ochrání a uklidní dětskou jemnou pokožku. Rovnou můžete vyzkoušet recept na krém na opruzeniny od Gahm Gahm!

Skusenosti s levandulí:

Julie Levandulový olej mám pořád při ruce, dokonce ho nosím i v kabelce. Můj syn ho používá několik let před spaním. Před tím, než se uloží ke spánku, vmasíruji mu kapičku na obě chodidla. Používám ho na drobné škrábance, rychle se rána zahojí a rázem dítě uklidní. Také ho přidávám do krémů a dělám si i oplach na vlasy – lžička octa s 3 dcl vody, 5 – 7 kapek levandulového oleje. Vlasy jsou hebké, dobře se rozčesávají a voní po levanduli.

 

JuditaČasto říkám, že levandulí nic nezkazíš:) Je opravdu málo lidí, kteří nemají rádi vůni levandule. Za mě patří mezi královské esence!

Mrkněte na další recepty s levandulí:
aloe gel po opalováníí
kostka proti hmyzákům
přírodní dezinfekční sprej do domácnosti
ovesná koupel s levandulí
gel na holení i po holení nohou

Foto převzato od Gahm Gahm děkujeme!

Zdroj:

http://draxe.com/lavender-oil-benefits/
https://www.auracacia.com/auracacia/aclearn/eo_lavenderbaby.html