Váš košík je
prázdný

Archivy

Máme v krámku novou značku esenciálních olejů a hydrolátů od značky Labiatae ze slunného Španělska. Byly tak trochu vybrečené :). Hodně dlouho jsme řešily, zda je vezmeme, nebo ne. Protože jsme neplánovaly nijak zásadně rozšiřovat nabídku esencí ani hydrolátů.

Ale já jsem se do nich prostě zamilovala….

„Co tě nakonec přesvědčilo je koupit?“ ptala se mě Madla.

„Jejich vůně! Jsou nádherné plné španělského slunce. Jejich vůně jsou velmi jemné a přesto krásně barvité. Prostě je miluju…“

Poprvé jsem měla možnost očuchat citron. Dámy a pánové, to je citron – tak hezky kulatý a krásně zralý!

Labiatae je destilérie z hor Španělska. Produkuje hydroláty a esence pouze v BIO kvalitě. Některé rostliny a plodiny si sama pěstuje a jiné nakupuje od lokálních pěstitelů. Labiatae znamená hluchavkovité…

Pro začátek u nás od Labiatae najdete tyto esence:

BIO geranium – krásnější jsem ještě nečuchala, není tolik sladké jako jiná gerania, ale květinová vůně se po chvíli rozvine do plné krásy. Geranium je moje oblíbená esence do obličejové kosmetiky. Balancuje kožní maz. Uklidňuje hormony a lehce chladí. Lehká květinová vůně, bez níž se v létě neobejdu.

BIO bergamot – ze začátku jsem si jím nebyla jistá, oproti jiným esencím je nejprve strohý až surový, ale po chvíli přichází jemnější citrusová, lehce nahořklá vůně. Bergamot patří mezi mé další oblíbené esence. Přidávám ho téměř do všech směsí, ve kterých krásně podpoří vlastnosti ostatních esencí. Patří mezi citrusy – není tak ostrý jako citron, ani hořký jako grep :).

BIO mandarinka – sladká mandarinka rozveselí každého smutného ducha. Ideální pro děti.

BIO grep – jemně nahořklá vůně se sladkými podtóny, skvělý detox emocí.

BIO palmorůžová – to je libovůně, palmarosa patří k mým prvním esencím, které jsem v kosmetice používala. Spojuje lehké citrusové tóny s květinovou sladkostí.

BIO máta peprná – osvěžující a silná, ale přesto je poměrně komplexní a neutáhne vás jen na první peprmintové osvěžení – přivoňte ještě jednou :).

BIO citron – jak jsem psala výše, je v něm cítit síla španělského slunce, je krásně zralý a kromě klasické citronové „pichlavosti“ je cítit i plnost a sladká šťáva plodu.

BIO pomeranč – klasika, slaďoučký a veselý. S jemnými podtóny hořké slupky…

A tyto hydroláty:

hydrolát z růže damašské

hydrolát z levandule

hydrolát z máty rolní

 

No, přijdťe si je k nám očuchat!