Váš košík je
prázdný

Archivy

Aloe vera patří mezi nejpopulárnější a nejuniverzálnější složky přírodní kosmetiky. Hodí se do pleťové i tělové kosmetiky, vlasových produktů, mýdel, sluneční kosmetiky, rovněž je součástí řady produktů kosmetiky lékařské.

Aloe vera je bohatá mimo jiné na vitamíny skupiny B, dále na vitamín C a karoten.

Aloe vera šťávu využijeme jako základ k výrobě aloe vera gelu v konzistenci, která nám bude vyhovovat. Stačí ji smísit s xanthanovou gumou, na 100 ml šťávy počítejme zhruba se 2-4 g xanthanové gumy. Gel zakonzervujeme naším oblíbeným konzervantem (třeba Cosgardem).

Přesný recept na výrobu gelu najdete tady!

Samotnou šťávu pak využijeme jako součást vodní fáze krémů, šamponů či sprchových gelů.

 

Složení naší aloe vera šťávy: aqua (voda), aloe barbadensis leaf juice (šťáva z listu aloe vera), potassium sorbate (sorban draselný), sodium benzoate (benzoan sodný), citric acid (kyselina citronová)

 

Proč jsme vyměnily původně prodávaný gel za šťávu?

Dodavatel změnil konzervaci přírodního aloe gelu a díky tomu se gel velice rychle po otevření začínal kazit. Na trhu jsme zatím nenašly jiný gel, který by nebyl konzervován silnými konzervanty, které často způsobují na pokožce alergickou reakci. A protože chceme udržet co nejvyšší kvalitu, tak jsme se rozhodly, že dáme přednost šťávě. Má výbornou trvanlivost a daleko širší využití. Je pravda, že gel s xantanovou gumou nemá tak jemnou konzistenci jako lisovaný gel… Věříme však, že jsme udělaly ten nejlepší krok! 🙂

 

Do čeho ji využijeme?

Aloe přidávám do každé pleťové masky, sprchových gelů a vlasových šamponů. Během léta ji dávám do spreje s hydrolátem z levandule na osvěžení pokožky. Aloe vera šťáva se opravdu hodí všude, kde máme vodní složku a chceme hydratovat a hojit.

 

Co si s aloe vera šťávou vyrobit?

Zkuste třeba…