Váš košík je
prázdný

Archivy

Tea tree oil

Čajovník (Melaleuca alternifolia) je velmi ceněný jakou esenciální olej s mnohostranným využitím. Podporuje imunitní systém a je prospěšný pro pokožku. Pocházi z Austrálie a dokonce se stal tak populární a známý díki svým antiseptickým vlastnostem, že se stal současti výbavy lekárničky pro vojáky počas druhej svetovej války.

Použití:

  • Léčí akné

 

– Podle studii tea tree olej je stejně účinný jako benzoyl peroxid, ale bez negativních vedlejších účinků červené a suché pokožky.

  • Přírodní deodorant

 

– Díky antimikrobiálním vlastnostem se výborne hodí pro výrobu deodorantů.

  • Zdravá pokožka hlavy

 

– hodí se na výrobu šampónů. Je prospěšný pro zdravé vlasy a pokožku hlavy, hlavně, když máte problémy so suchou pokožkou a s lupama.

  • Ústna hygiena

 

– Kvůli antibakteriálními a zároveň uklidňujícími schopnostmi je úžasný jako součást domácí zubní pasty. Snižuje krvácení dásní a pomáhá proti vzniku zubního kazu.

  • Domácnost

 

– Další skvělý způsob, jak použít tea tree olej je jako čistíci prostředek pro domácnost. Tea tree olej má silné antimikrobiální vlastnosti a tak nám pomůže proti nežádoucím baktériím. ☺

  • Klíště

 

– je vhodný na odstránění klíštěte. Stačí pár kapek a klíšť se pustí.

  • “Sunburn”

 

– Pomáha zklidnit spálenou pokožku sluníčkem.

Dr. Mama Julia
Tea tree olej se nehodí pro děti do 6 měsíců. Rada ho používám do difuzéru, když děti mají rýmu, když na nich něco „leze“. Díky svými antimikrobiálními vlastnostmi nám pročistí a zdezinfikuje náš domov☺

Skúsenosti s Tea Tree olejem
JulieMám ho vždy po ruce, když nás poštípe komár, stačí kapičku a pokožka se uklidní a nesvrbí. Používám ho v kuchyni jako součást na čištění kuchyňské linky. Do spreje naplněnou vodou přidám 1-2 čajové lžičky tea tree oleje. Přidávám ho i do své aviváže, opět pro dezinfekci a krásně provoní prádlo.

Judita Tea tree oil je vždy v mé osobní cestovní i domácí lékárničce. Je pro mě moc důležitý, protože je rychlou dezinfekcí, je proti komárům a léčí i kvasinkové infekce:) Tea tree olej společně s levandulí patří mezi jeden ze 3 esenciálních olejů, které je rozhodně dobré mít doma!

Mrkněte na další recepty s levandulí:
voda po holení
přírodní dezinfekční sprej do domácnosti
kuličkový deodorant
šumivky čištění do toalety
osvěžující vlasový sprej

Zdroj:
http://www.keeperofthehome.org/2013/04/25-uses-for-tea-tree-oil.html
http://draxe.com/tea-tree-oil-uses-benefits/