Váš košík je
prázdný

Archivy

Tak zase jsme mediální hvězdy! 🙂 Agáta začíná na minutě 3:14 a setkat se sní můžete na našich kurzech a dalších akcích. Těšíte se? 🙂

 

Video tentokrát z Víkendu!

 

Vyráběly jsme tyto recepty:

Marcipánový balzám na rty

  • 2 gramy včelího vosku
  • 2 gramy trnkového oleje
  • 2 gramy bambuckého máslo
  • 1 gram kakaového másla
  • 2 kapky sladkého pomeranče
  • kelímek nebo tubička na balzám na rtyKdyž jsem vyráběla balzámky, tak jsem si myslela, že si nechám pomerančovou variaci, ale trnkový olej a jeho marcipánová vůně mě dostali.Včelí vosk, bambucké máslo, kakaové máslo a olej dáme do skleněné misky nebo zavařovačky a dáme do vodní lázně. Promícháváme a čekáme až se vše rozpustí. Když je vše rozpuštěné, tak promícháme metličkou, aby se všechny oleje a másla spojily.
    Jakmile se směs trochu ochladí, tak přidáme esenciální olej. Rychle promícháme a nalijeme do obalu na balzám.trnkový olej – dobře a rychle se vstřebává, je vhodný pro citlivou pokožkusladký pomeranč – povzbuzuje při únavě, mírní deprese a rozveselujeZ téhle dávky jsem nakonec udělala 2 balzámky…

Zimní výživný krém na ruce

Ve vodní lázni jemně roztavte másla, přidejte oleje, odstavte z plotny a nechte chvíli odležet. Přidejte esenciální oleje a pak už jen nalijte do čistých suchých obalů.

Já v zimní období preferuji esenci palmorůžové, která je vhodná na citlivou pleť a hodně vyživuje. Nebo heřmánek, který voní jako karamelky a má silné hojivé a antibakteriální vlastnosti.

Pokud je pro vás konzistence moc mastná, můžete krém vyšlehat.

Dáte krém na 10 minut do lednice, aby ztuhnul a potom asi dalších 10 minut šleháte elektrickým šlehačem.

 

Chcete se naučit tyto a další recepty? Přijďte k nám na kurz!