Váš košík je
prázdný

Archivy

Pro pokročilé

Opět začneme ve vodní lázni. Na mírném plameni si do odměrky nebo zavařovačky dáme kokosák a bambucké máslo. Směs dáme do mrazáku asi na 15 minut (ideálně v širší skleněné nebo plastové míse), cílem je, aby lehce zatuhla. Správnou konzistenci poznáte tak, že když do krému dáte prst a vyvinete tlak, tak promáčknete krustičku.

Jak jsem po svých letitých zkušenostech zjistila, tak doba mražení se odvíjí od typu ledničky a nastavení mrazáku – někdy jsem čekala až 30 minut. Ideálně tedy směs kontrolujte každých 5 minut:) Brzy bude určitě video, jak na šlehané krémy, tak zatím můžete experimentovat:)

Vezmete elektrický šlehač (taková ta metlička na motorku) a začnete směs prošlehávat a to děláte s přestávkami třeba 15 minut. Po prvním prošlehání přidáte meruňkový olej a postupně zašleháváme a přidáváme další oleje. Vždy prošlehám třeba 3x dokola a potom na chvíli dám pauzu. Směs se někdy od mísy může znovu namrazit, proto je lepší prošlehávat delší dobu. Když je krém krásně nadýchaný a lehoučký, tak ho dám do zavařovačky a je hotovo:) Někdy ještě trochu zatuhne a to už je jeho stálá konzistence, protože od šlehání se často zahřeje až moc.

  • meruňkový olej – má mnoho vitamínu C a E, rychle se vsakuje a je vhodný pro všechny typy pokožky
  • šípkový olej – plný antioxidantů, vitamínů A, B, C, E, K, nenasycených mastných kyselin, draslíku, železa, vápníku a hořčíku. Je skvělý na pokožku i na vlasy a mnoho lidí s ním má dobrou zkušenost při léčbě zánětů, exemů, jizev a strií!
  • mrkvový olej – je bohatý na beta karoten, vitamíny A, B, C, D a E. Skvěle regerenuje a pečuje o unavenou pleť.
Prohlédnout workshop

Workshop: Výroba přírodní kosmetiky

Pořádáme workshopy, kde Vás naučíme spoustu praktických návodů, jak si vyrobit vlastní domácí kosmetiku.