Váš košík je
prázdný

Archivy

Pro pokročilé

Než začeneme pracovat, tak si pořádně vydezinfikujeme pracovní plochu.

Pokud ještě nemáte připravený macerát, tak se mrkněte, jak na to!

Navážíme si ingredience a začneme je postupně rozehřívat ve vodní lázni. začneme kakaovým máslem, které má nejvyšší teplotu tavu. Postupně přidáme bambucké máslo, ale stále dáváme pozor na teplotu, aby nepřekročila nejnižšší povolenou, jinak by nám másla zhrudkovatěla.

Když jsou obě másla rozpuštěná, tak je odstavíme a necháme vychladnout aspoň na 30C, to je vhodná teplota pro přidání měsíčkového oleje, aby se v něm nezničily všechny fantastické látky, které jsme tak dlouho macerovali:)

Přidáme zinek, promícháme, odložíme na chvíli do lednice, aby směs ztuhla a potom mixujeme. Na závěr přidáme esenciální olej a je hotovo.

Proč jsme vybrala právě esenci palmarosu? Působí regeneračně na pokožku, harmonizuje nálady a je vhodná i pro děti i při léčení exémů.
Takto vyrobený krém vydrží asi 6 měsíců. Můžete ho uchovávat v běžné teplotě a nejlepší je používat špachtličku, aby se vám nezanesl bakteriemi. Pokud budete krém skladovat v lednici, tak bude o něco tužší a prodlouží to jeho životnost:)

Chcete vědět jaké ingredience v komerční kosmetice mohou zapařený zadeček ještě více podráždit? Tak mrkněte na GAHM GAHM!

Prohlédnout workshop

Workshop: Výroba přírodní kosmetiky

Pořádáme workshopy, kde Vás naučíme spoustu praktických návodů, jak si vyrobit vlastní domácí kosmetiku.