Váš košík je
prázdný

Archivy

Pro pokročilé

No tak všichni se shodneme, že boj s „pomerančovou pokožkou“ je dlouhý a neúprosný. A to hlavně když se začně blížit léto. Nejen na odvodnění použijeme esenceiální olej pomeranč. Ten také totiž přináší dobrou a radostnou náladu 🙂

Používám je během koupele nebo sprchování. Díky soli mají peelingové vlastnosti (epsomská je skvělá na jarní detox) – stimulují lymfu a podporují detoxikaci a odstraňují odumřelé buňky. Kokosový olej jemně hydratuje pokožku a mýdlo odmašťuje a čistí.

  • citron – je hojně používaný do kosmetiky proti celulitidě, protože citron vypíná a stimuluje pokožku v rámci lymfatického systému.
  • rozmarýn – pomáhá rozporoudit krevní oběh a zahřívá
  • pomeranč– povzbuzuje a odvodňuje

Nejříve si na talířek nastrouháme olivové mýdlo. Pokud je čerstvé, tak se strouhá jednoduše a rychle, protože je měkké. Zbytek mýdla pečlivě zabalíme, aby nevysychalo a netvrdlo.

Do malé mističky dáme na jemno nadrcenou sůl a přidáme k ní esenciální oleje. Pořádně promícháme, aby se vůně promísily.

Do vodní lázně připravíme skleněnou misku z varného skla a v ní rozpouštíme kokosový olej, nastrouhané mýdlo a lžíci vody. Směs mícháme a rozpouštíme dokud není mýdlo tekuté.

Mýdlo s olejem nalijeme do misky se solí a promícháme. Já jsem směs nalila do silikonových formiček na bonbony a dala do mrazáku.

Za několik hodin jsou kostičky hotové:)

Prohlédnout workshopy

Naučte se přípravu tohoto a dalších receptů

Pořádáme workshopy, kde Vás naučíme spoustu praktických návodů, jak si vyrobit vlastní domácí kosmetiku.