Váš košík je
prázdný

Archivy

Pro začátečníky

Všechny ingredience smícháme v mističce. Pokud máte aroma lampu nebo ohřívač, tak je super si oleje nehřát. Oleje aplikujeme na vlhké vlasy. Já si vlasy pročesávám asi 10 minut, potom si je navlhčím sprejem a poté nanáším teplý olej.

Když mám vlasy pořádně mastné, tak si je opět asi 10 minut pročesávám, aby se olej dostal opravdu všude. Pročesáváním také stimulujeme pokožku hlavy a tím pomáháme k lepšímu prokrvení, což mám vliv na růst a padání vlasů, svědivost a lupy.

Olivový olej je výživný a také protizánětlivý, takže působí i na svědění hlavy. Arganový olej je výživný a používá se na zjemnění pokožky a její hojení. Mandlový olej se rychle vsakuje a také vyživuje. Tea tree olej je skvělou desinfekcí a může napomoci tomu, aby vás hlava tolik nesvědila.

Masku ideálně nechávám na hlavě až několik hodin, někdy i přes noc. Hlavu zabalím do igelitového sáčku a přes sáček dám ručník.

Minimálně nechte masku 20 minut a poté pořádně omyjte. Já volím kostku kvalitního šamponu a poté octovou vodu, která pomůže vlasy odmastit.

Prohlédnout workshopy

Naučte se přípravu tohoto a dalších receptů

Pořádáme workshopy, kde Vás naučíme spoustu praktických návodů, jak si vyrobit vlastní domácí kosmetiku.