Váš košík je
prázdný

Archivy

Pro začátečníky

Celé mýdlo nastrouhám a smíchám s kilem sody na praní. Doporučuji mít jedno speciální struhadlo na mýdla.

Pozor, je rozdíl mezi jedlou sodou a sodou na praní. Sodu na praní si můžete vyrobit i ze sody jedlé, k tomu se brzy dostanu na blogu, ale na druhou stranu je jednodušší si ji koupit :).

Prášek skladujte v dobře uzavíratelných nádobách. Na jedno praní dávám asi 2 lžíce prášku. Nepřidávám žádné esenciální oleje, protože ty dávám do aviváže. Při práci se sodou na praní buďte opatrní, je lepší si vzít rukavice. Může být agresivní při kontaktu s pokožkou.

Nejdříve jsem používala jádrové mýdlo nebo mýdlo s jelenem pro jejich vysoké čistící schopnosti, ale přešla jsem na 100% olivové, které je šetrnější a neobsahuje palmový olej!

A máte skvělý eko domácí prášek na praní za pár korunek :).

 

Mimochodem, prací prášek je jedním z top produktů drogerie. Proto je součástí STARTER kitu – balíčku, který slouží k výrobě několika základních produktů kosmetiky a drogerie. Určitě na něj mrkněte – tady.

 

Pokud chcete, aby byl prášek účinnější, můžete k němu přidat perkarbonát s TAEDem. Počítejte s jednou lžící této směsi na barevné prádlo a až třemi lžícemi na prádlo bílé.

Prohlédnout workshop

Workshop: Sobotní školička přírodní kosmetiky s Agi

Pořádáme workshopy, kde Vás naučíme spoustu praktických návodů, jak si vyrobit vlastní domácí kosmetiku.

Prohlédnout workshop

Workshop: Víkendová školička přírodní kosmetiky s Judit a Agi

Pořádáme workshopy, kde Vás naučíme spoustu praktických návodů, jak si vyrobit vlastní domácí kosmetiku.