Váš košík je
prázdný

Archivy

Pro pokročilé

Proč strie vznikají?
Strie jsou jizvy, které vnikají při natahování kůže přes míru, kdy je schopna se přirozeně obnovit a v podstatě praská. Jako obranu tak vytvoří silnější vrstvu kůže v podobě jizev. Strie vznikají vždy, kdy se kůže rychle natahuje a nestíhá se regenerovat. To se stává během těhotenství nebo přibírání na váze, ale také většině sportovců i při rychlejším růstu během dospívání. Není to tedy nic neobvyklého. Je však dobré kůži v tomto období pomoci s výživou a tvorbě strií tak předcházet.

Tělové máslo aplikujeme na bříško preventivně po celou dobu těhotenství. Je skvělé také na suché ruce či léčbu jizev a dalších kožních poranění.

Připravíme si aloe vera gel – v glycerinu rozmícháme xanthanovou gumu do kašičky, do ní postupně vmícháme aloe vera šťávu. Během pár minut se nám vytvoří gel. Další informace k domácí výrobě gelu jsme sepsaly tady.

Bambucké máslo si rozpustíme ve vodní lázni (nebo můžeme šlehat za studena a nic nerozpouštět) asi při 40°C. Přidáme oleje a promícháme. Dáme na chvíli do ledničky a postupně prošleháváme, jako když děláme šlehačku. Stejně konzistence bychom také nakonec měli dosáhnout 🙂 Pokud je směs stále tekutá, dáme opět zchladit. Musíme ji však často kontrolovat, aby nám naopak zcela neztuhla. Těsně před koncem zašleháme esence, aloe vera gel, konzervant a vitamin E.
(Pokud se vám konzistence nepovede, nezoufejte, i tak bude krém fungovat 🙂 )

makadamiový olej – dík vysoké regenerační schopni účinně bojuje proti striím, skvělé se hodí i do dětské kosmetiky (tu raději vyrábějte bez esencí)

makový olej – má vysoký podíl vitaminu E, vyhlazuje strie a vrásky

šípkový olej – je plny vitamínů a minerálů, regeneruje i starší jizvy, zvláště se hodí pro nastávající maminky a jejich miminka, díky obsaženému beta-karotenu navíc podporuje zdravou tvorbu pigmentu

bambucké máslo – používá se jako základ do všech tělových másel, regeneruje pokožku a posiluje její pružnost

aloe vera – hydratuje a rychle se vsakuje, proto s sebou nese všechny účinné látky, napomáhá regeneraci kůže a jejímu zklidnění, udržuje elasticitu kůže

palmarosa – osvěžující ženská vůně, podporuje regeneraci pokožky, je vhodná i pro ekzematiky

geranium – ideální esence na pokožku, podporuje regeneraci a pomáhá při hormonální nerovnováze

vitamin E – hloubkově vyživuje pokožku a urychluje její regeneraci

 

Další skvělé oleje proti striím:

Jsou to všechny s vysokou regenerační schopností, jejichž poměr mastných kyselin se blíží lidské pokožce např: arganový, konopný, lněný, rakytníkový…
Je také skvělé doplňovat regenerační oleje v potravinové kvalitě vnitřně.

 

 

Prohlédnout workshop

Workshop: Sobotní školička přírodní kosmetiky s Agi

Pořádáme workshopy, kde Vás naučíme spoustu praktických návodů, jak si vyrobit vlastní domácí kosmetiku.

Prohlédnout workshop

Workshop: Víkendová školička přírodní kosmetiky s Judit a Agi

Pořádáme workshopy, kde Vás naučíme spoustu praktických návodů, jak si vyrobit vlastní domácí kosmetiku.