Váš košík je
prázdný

Archivy

Pro pokročilé

Na začátku si připravíme aloe vera gel – v glycerinu rozmícháme xanthanovou gumu do kašičky, do ní postupně vmícháme aloe vera šťávu. Během pár minut se nám vytvoří gel. Další informace k domácí výrobě gelu jsme sepsaly tady.

Pak budeme postupovat stejně jako u šlehaných másel. Rozpustíme tedy bambucké máslo a dáme zamrazit. Pravidelně kontrolujeme konzistenci a když je napůl tuhá, tak máslo vyndáme z mrazáku a začneme šlehat elektrickou metličkou s přestávkami třeba 5 minut.

Během šlehání postupně po menších částech přidáváme a zašleháváme mandlový olej. Po mandlovém oleji vitamín E. A nakonec i aloe vera gel. S aloe velmi opatrně, konzistence nám může zhrudkovatět, takže přidáváme opravdu po malých částech!

Když je máslo našleháne a bez hrudek, tak můžeme přidat a zašlehat esence a také jahůdkový pudr.

Krém můžete použít několika způsoby:

  • jako výživnou obličejovou masku s peelingovým efektem, necháte 20 minut na obličeji a pak masírujete a zbytek smyjete – krásně vyživuje létem unavenou pleť
  • tělový peeling během sprchy – vyživuje a jemně stimuluje a odstraňuje nečistoty a starou kůži
  • jako peelingový krém – po koupeli se natřete a chvíli masírujete než se krém vstřebá, citronová tráva balancuje náladu a zároveň je příjemně aktivizující

Jahodový pudr vyběluje skvrny na pokožce a rozjasňuje.

Prohlédnout workshopy

Naučte se přípravu tohoto a dalších receptů

Pořádáme workshopy, kde Vás naučíme spoustu praktických návodů, jak si vyrobit vlastní domácí kosmetiku.