Váš košík je
prázdný

Archivy

Pro pokročilé

Zima je pro naší pleť hodně náročná a proto je dobré jí věnovat péči. Připravila jsem si tuhle hutnou a výživnou masku s bambuckým máslem, voskem a super oleji.

Masku si dopřejte jednou týdně nebo jednou za měsíc – záleží zda máte hodně suchou pokožku. Nejdříve odličte a vyčistěte obličej dvoufázovou vodou. Masku nechte ji působit 20 minut.

Na mírném plameni si do odměrky nebo zavařovačky dáme kokosák, vosk a bambucké máslo. Když se nám vše roztaví, tak nehcáme lehce schladnout a přidáme arganový, ricinový a šípkový olej a prošleháme metličkou.

Směs dáme do mrazáku asi na 15 minut (ideálně v širší skleněné nebo plastové míse), cílem je, aby lehce zatuhla. Správnou konzistenci poznáte tak, že když do krému dáte prst a vyvinete tlak, tak promáčknete krustičku.

Jak jsem po svých letitých zkušenostech zjistila, tak doba mražení se odvíjí od typu ledničky a nastavení mrazáku – někdy jsem čekala až 30 minut. Ideálně tedy směs kontrolujte každých 5 minut:)

Jak na šlehaná másla? 

Vezmete elektrický šlehač (taková ta metlička na motorku) a začnete směs prošlehávat a to děláte s přestávkami třeba 5 minut. Po prvním prošlehání přidáte esenciální olej a vitamín E.

Vždy prošlehám třeba 3x dokola a potom na chvíli dám pauzu. Směs se někdy od mísy může znovu namrazit, proto je lepší prošlehávat delší dobu. Když je krém krásně nadýchaný a lehoučký, tak ho dám do zavařovačky a je hotovo:)

Prohlédnout workshopy

Naučte se přípravu tohoto a dalších receptů

Pořádáme workshopy, kde Vás naučíme spoustu praktických návodů, jak si vyrobit vlastní domácí kosmetiku.